Okulary korekcyjne

Okulary to narzędzie, które jest używane najczęściej. Zdajemy sobie z tego sprawę dlatego robimy wszystko, aby dobrze wyglądały, były komfortowe i jak najlepiej spełniały swoje zadanie.

Okulary poza swoją funkcjonalnością stanowią także ważny element ubioru. Wkładając eleganckie oprawy możemy dodać sobie powagi, z kolei kolorowe i odważne przyciągną uwagę.

Pracujemy na soczewkach najwyższej jakości zarówno polskich jak i zagranicznych producentów. Oferowane przez nas okulary jesteśmy w stanie dostosować do Państwa wymagań i preferencji:

– gdy soczewki w okularach są za grube…
…polecamy soczewki wykonane z materiałów o większym współczynniku załamania światła (tzw. indeksie), które będą cieńsze przez co lepiej wyglądają w oprawie. Dodatkowo takie soczewki są bardziej odporne na uszkodzenia, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w okularach na tzw. żyłkę czy patentach. Można także zastosować soczewki o konstrukcji asferycznej, które pomimo konieczności stosowania wysokich mocy, zapewnią nam peryferyjne widzenie bez zniekształceń.

– gdy okulary są na nosie, ręka jest za krótka, a czytać trzeba…
…pomożemy w wyborze odpowiednich soczewek progresywnych. Oferta producentów soczewek progresywnych jest ogromna, ale które z nich dadzą komfortowe widzenie już za niewielkie pieniądze? Chętnie doradzimy i wytłumaczymy na czym polegają różnice.

– gdy razi słońce…
…polecamy soczewki barwione w kolorze szarym lub brązowym o dowolnym stopniu przyciemnienia z odpowiednią korekcją. Alternatywą mogą być soczewki fotochromowe, które w pomieszczeniach są niemalże bezbarwne a na zewnątrz zaciemniają się w zależności od nasłonecznienia.